Rozgłośnie zrzeszone w sieci Radia Plus protestują przeciw działaniom inwestorów, którzy proponują, by katolickie stacje grały muzykę... disco!
Sieć stacji Plus tworzy 20 rozgłośni katolickich. Osiem związanych jest kapitałowo z Grupą Radiową Time, a dwanaście - z grupą Ad.point, w 2007 roku przejętą przez holding Eurozet, właściciela Radia Zet.
Rada Programowa Radia Plus w liście do szefów Eurozetu i spółki Time pisze, że nie wyraża zgody na „zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach”.
Abp Sławoj Leszek Głódź oświadczył, że w liście do inwestorów stwierdził: „Na naszym lutowym spotkaniu w Gdańsku umówiliśmy się, że przekazanie stronie kościelnej pełnej nowej oferty programowej nastąpi w formie pisemnej. Dotyczyło to m. in. formatu muzycznego oraz umowy o współpracy pomiędzy zaangażowanymi inwestorami. Powyższe treści do tej pory nie zostały mi udostępnione. W tej sytuacji wyrażam jednoznaczny sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian programowych, do chwili uzgodnienia ich z podmiotami kościelnymi stanowiącymi sieć Radia Plus. Niepodjęcie rozmów traktować będę jako jednostronne zerwanie naszych dotychczasowych umów”.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.