Polskie radia katolickie będą grały disco?!

Rozgłośnie zrzeszone w sieci Radia Plus protestują przeciw działaniom inwestorów, którzy proponują, by katolickie stacje grały muzykę... disco!

Sieć stacji Plus tworzy 20 rozgłośni katolickich. Osiem związanych jest kapitałowo z Grupą Radiową Time, a dwanaście - z grupą Ad.point, w 2007 roku przejętą przez holding Eurozet, właściciela Radia Zet.

Rada Programowa Radia Plus w liście do szefów Eurozetu i spółki Time pisze, że nie wyraża zgody na „zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach”.

Abp Sławoj Leszek Głódź oświadczył, że w liście do inwestorów stwierdził: „Na naszym lutowym spotkaniu w Gdańsku umówiliśmy się, że przekazanie stronie kościelnej pełnej nowej oferty programowej nastąpi w formie pisemnej. Dotyczyło to m. in. formatu muzycznego oraz umowy o współpracy pomiędzy zaangażowanymi inwestorami. Powyższe treści do tej pory nie zostały mi udostępnione. W tej sytuacji wyrażam jednoznaczny sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian programowych, do chwili uzgodnienia ich z podmiotami kościelnymi stanowiącymi sieć Radia Plus. Niepodjęcie rozmów traktować będę jako jednostronne zerwanie naszych dotychczasowych umów”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RADIO PLUS

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama