Milion biletów komunikacji miejskiej z nowym papieżem

Zakład komunikacji miejskiej w Rzymie przygotował milion biletów z wizerunkiem papieża Franciszka. Na bilecie umieszczono jego zdjęcie na balkonie bazyliki watykańskiej tuż po wyborze oraz napis: "Rzym pozdrawia papieża Franciszka".

Fotografią nowego papieża ozdobiono zwykłe bilety za 1,50 euro, uprawniające do korzystania ze środków komunikacji przez 100 minut. Pod zdjęciem zamieszczono datę wyboru papieża - 13 marca 2013 roku.

Przedsiębiorstwo komunikacji Atac zapowiedziało, że bilety będzie można kupić zarówno w kioskach z gazetami, jak i w sklepach z tytoniem oraz na stacjach metra i w punktach sprzedaży w głównych węzłach komunikacyjnych w Wiecznym Mieście; łącznie w 200 miejscach.

Wyjaśniono, że to najprostsza pamiątka, jaką mogą zabrać z włoskiej stolicy turyści i pielgrzymi, masowo przybywający na papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia oraz na Święta.

Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno wyraził przy okazji nadzieję, że papież Franciszek, który jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires słynął z zamiłowania do niezależności, skromnego życia i korzystania z komunikacji miejskiej, pojedzie kiedyś stołecznym metrem.

Wcześniej milion biletów z portretem Jana Pawła II, które rozeszły się natychmiast, przygotowano w związku z jego beatyfikacją 1 maja 2011 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama