Co łączy luteran z papieżem?

Troska o ubogich jest naszą wspólną sprawą – uważają przedstawiciele Światowej Federacji Luterańskiej, którzy uczestniczyli w Mszy inaugurującej pontyfikat.

„Nikogo nie można zagubić – to jest główne przesłanie Chrystusowej Ewangelii – powiedział bp Munib Younan. – Miłosierna służba ubogim, pełniona przez różne wyznania, jest fascynującą drogą dawania świadectwa temu przesłaniu” – dodał przewodniczący Federacji Luterańskiej.

Palestyński biskup ewangelicki zaznaczył także, że Watykan i Światowa Federacja Luteran nie tylko komunikują się między sobą, ale także współpracują, opierając się na wspólnych przekonaniach wynikających z wiary. „Musimy kontynuować drogę dialogu i służby na tym świecie, rozeznając wspólnie sposoby, jakimi możemy nieść Boskie przesłanie o sprawiedliwości, pokoju i pojednaniu” – dodał przewodniczący federacji.

Natomiast sekretarz generalny federacji zwrócił uwagę, że Papież Franciszek jest dobrze znany argentyńskim luteranom. „To obiecujący punkt wyjścia do dalszego pogłębiania naszych relacji na szczeblu światowym – stwierdził pastor Martin Junge. – W życiu bym nie pomyślał, że będę mógł rozmawiać z Papieżem w moim ojczystym języku hiszpańskim” – dodał duchowny.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama