„Jeszcze w tym roku możliwa kanonizacja JPII”

„Jeszcze w tym roku możliwa jest kanonizacja Jana Pawła II” - uważa emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Jose Saraiva Martins.

W wypowiedzi dla ukazującej się w Lizbonie gazety „Correio da Manha”, portugalski purpurat dodał, że choć w tych sprawach nigdy nie ma pewności, to jednak wiele wskazuje, że Ojciec Święty będzie kanonizowany w październiku br.

Kard. Saraiva Martins przypomniał, że 16 października br. przypada 35. rocznica inauguracji pontyfikatu bł. Jana Pawła II. Badanie cudownego uzdrowienia, które miało nastąpić w maju 2011 roku za wstawiennictwem polskiego papieża, kilka dni po jego beatyfikacji, jest już w fazie końcowej. Kilku lekarzy potwierdziło, że trwałego uzdrowienia osoby chorej nie można wyjaśnić naukowo. Bliższych informacji na temat cudu potrzebnego do kanonizacji kard. Martins nie chciał podać. Powiedział jedynie, że do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wpłynęły setki doniesień dotyczących cudownych uzdrowień za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Uznanie cudu jest koniecznym warunkiem kanonizacji.Musiałby się on wydarzyć już po beatyfikacji, która miała miejsce 1 maja 2011 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama