21 marca - w obronie dzieci z Zespołem Downa

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia udamy się do Sejmu, by złożyć wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" - informuje "Fundacja Pro – prawo do życia".

Po jego rejestracji (Marszałek ma na to 2 tygodnie) Komitet będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy, który zakazuje zabijania chorych dzieci przed narodzeniem. Również 21 marca odbędą się w całym kraju pikiety w obronie dzieci z Zespołem Downa.

"Ponieważ kwestia zabijania chorych dzieci jest niezwykle ważna zamierzaliśmy złożyć wniosek o rejestrację Komitetu bezpośrednio u Marszałek Kopacz. Mimo kilkukrotnych rozmów z Sekretariatem Marszałka Sejmu oraz mailach do osób, do których nas odsyłano nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w tej sprawie" - powiadamia "Fundacja Pro - prawo do życia".

Gotowość do współpracy przy zbieraniu podpisów już wyraziło wiele osób. Część z nich organizuje pikiety w swoich regionach.

"Dołącz do tej, która jest najbliżej Ciebie. Stań razem z nami w obronie dzieci z Zespołem Downa!" zachęcają obrońcy życia.

Pikiety odbędą się w następujących miejscach:

Gdańsk - Dworzec Główny PKP, godz. 16

Lublin - pl. Litewski, godz. 15:15 - 16:15

Łódź - Plac Wolności (ul. Piotrkowska 1), godz. 16-17

Malbork - pl. Jagiellończyka, godz. 16-17

Poznań - Stary Rynek (naprzeciwko Pręgierza), godz. 17:30 - 18:30

Warszawa - przed budynkiem Sejmu, godz. 11-12

Wrocław - róg Rynku przy ul. Oławskiej, godz. 17 - 18

Planowane są także w następujących miejscowościach (dokładne dane zostaną podane):

Białystok

Bielsko- Biała

Kielce

Kraków

Lubin

Olsztyn

Rzeszów

Sochaczew

Tarnów

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama