Inauguracja pontyfikatu 19 marca?

19 marca odbędzie się prawdopodobnie inauguracja pontyfikatu nowego papieża, który zostanie wybrany na trwającym od wtorku konklawe - dowiaduje się PAP w źródłach dyplomatycznych. Wciąż nie wyklucza się jednak wcześniejszej daty.

Według nieoficjalnych informacji Watykan zawiadomił przedstawicieli dyplomacji, że potrzebuje około pięciu dni na przygotowanie mszy inauguracyjnej.

Wiadomość ta została przekazana korpusowi dyplomatycznemu, ponieważ jego zadaniem jest przygotowanie ewentualnego przyjazdu oficjalnych delegacji na intronizację.

Wcześniej rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi powiedział, że msza może odbyć się również w dzień powszedni, niekoniecznie w niedzielę. Tak odniósł się do wypowiedzi przedstawicieli władz Rzymu o tym, że msza inauguracyjna możliwa jest w niedzielę 17 marca. Tego Watykan nie potwierdził, ale też nie wykluczył.

Odpowiedź na to, który z tych terminów jest możliwy, przyniesie wynik dwóch następnych głosowań na konklawe w środę po południu. Jeśli potwierdzą się nieoficjalne przypuszczenia, że papież zostanie wybrany w czwartek, wówczas data 19 marca będzie wydawać się niemal pewna.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama