Patriarcha maronicki spotkał się w Moskwie z Cyrylem I. Kard. Bechara Boutros Rai przekazał relikwie św. Marona Pustelnika Syryjskiego moskiewskiej cerkwi prawosławnej pod jego wezwaniem. W uroczystości uczestniczył również nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkowicz.
Z rąk hierarchów katolickich relikwie przyjął abp Istry Arsenij. Są one darem katolickiej diecezji Foligno we Włoszech dla rosyjskiego prawosławia. Tuż przed ceremonią przekazania relikwii kardynał spotkał się z patriarchą Cyrylem, który uznał, że Kościół maronicki „zajmuje szczególne miejsce wewnątrz Kościoła katolickiego, reprezentując w nim teologiczną i duchową tradycję Antiochii”. Zdaniem Cyryla pomaga to w prawosławno-katolickim dialogu teologicznym.
Ze swej strony patriarcha Bechara Boutros Rai wyraził pogląd, że chrześcijanie „od dwóch tysięcy lat są zakorzenieni na ziemi syryjskiej i nie mogą być traktowani jak mniejszość religijna”. Podkreślił, że wspólnota chrześcijańska na tej ziemi nie jest jakąś grupą ludzi sztucznie przeniesioną na Wschód. „Jesteśmy rodem ze Wschodu i wymagamy, aby prawo do ojczyzny w równym stopniu dotyczyło chrześcijan, jak innych grup religijnych, ponieważ jesteśmy rdzennymi mieszkańcami tego kraju” – oznajmił maronicki kardynał na spotkaniu z patriarchą moskiewskim.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.