Intensywna modlitwa w intencji Benedykta XVI to odpowiedź chrześcijan całego świata na jego rezygnację. Specjalne Msze, adoracje i czuwania odbywają się na wszystkich kontynentach. Jednocześnie wierni modlą się w intencji wyboru nowego Papieża.
W rządzonej przez komunistów Korei Północnej w domach i kościołach trwa modlitwa za „przyjaciela Koreańczyków i wielkiego apostoła pokoju”. Z kolei mieszkańcy Indii zapowiedzieli całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w symbolicznym dniu 22 lutego, kiedy Kościół obchodzi święto Katedry Apostoła Piotra. Przewodniczący tamtejszego episkopatu zaapelował, by tego dnia każdy trwał przez godzinę na adoracji w intencji ustępującego Papieża.
Liban to ostatni kraj, który podczas swego pontyfikatu odwiedził Benedykt XVI. Stąd, jak wskazuje tamtejszy patriarcha maronicki, ma za co dziękować Papieżowi. „Umocnił on naszą wiarę, ale i właśnie u nas ogłosił adhortację o Kościele na Bliskim Wschodzie” – podkreśla kard. Béchara Boutros Raï. Zauważa zarazem, że Benedykt XVI zachował się bardzo odpowiedzialnie i odważnie. „Jego gest stanowi przestrogę dla wszystkich pełniących odpowiedzialne funkcje zarówno w Kościele, jak i świecie” – wskazuje libański patriarcha, nazywając go „pozytywnym szokiem”.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.