Madryt: Środa Popielcowa z Czarną Madonną

Szczególny charakter miała Środa Popielcowa dla madryckiej Polonii. Poprzedziło ją całonocne czuwanie w intencji życia przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, która pielgrzymuje od oceanu do oceanu.

Wzięło w nim udział wielu wolontariuszy Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, którzy dobrze wspominają polskich pielgrzymów.

Wczoraj wieczorem ikona Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do parafii śś. Walentego i Kazimierza, gdzie w każdą niedzielę gromadzą się Polacy. Uroczystej Mszy – po hiszpańsku i po polsku – przewodniczył wikariusz biskupi ks. Alfonso Lozano, a koncelebrowali kapłani z Hiszpanii, Polski i Kamerunu. W homilii ks. Lozano przypomniał historię jasnogórskiego obrazu i jego znaczenie dla Kościoła w Polsce, a także sens pielgrzymki w intencji życia „od oceanu do oceanu”. W dominującej aktualnie kulturze trzeba stanowczej obrony życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci każdej ludzkiej istoty. „Także dzieci upośledzone mają prawo, aby przyjść na świat” – podkreślił ks. Lozano.

Po Mszy rozpoczęło się całonocne czuwanie w intencji życia i rodziny, w którym udział wzięło wielu Polaków z Madrytu i okolic. Dzięki biało-czerwonym wstążkom i flagom byli łatwo rozpoznawalni. Nasi rodacy modlili się szczególnie za ojczyznę. Poranna Msza i posypanie głów popiołem zakończyły maryjne czuwanie.

Wizyta jasnogórskiej ikony była krótka, ale intensywna. Poruszyła serca zarówno Polaków, jak i Hiszpanów, którzy z entuzjazmem śpiewali „Czarną Madonnę” także po polsku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .