Biskupi skrytykowali działalność organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja związków homoseksualnych.
„Kościół uczy, że tożsamość kobiety i mężczyzny jest święta. Zostali oni stworzeni na obraz Boga. Naturalnie różnią się od siebie, a ta różnica jest podstawą małżeństwa” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez episkopat Kamerunu na zakończenie swego dorocznego seminarium, podczas którego dyskutowano ogłównych problemach społecznych.
Biskupi wyrazili ubolewanie z powodu wzrostu liczby ofiar kazirodztwa i nadużyć wobec nieletnich w Kamerunie. Zdecydowanie potępili przemoc wynikającą z permisywnej mentalności dominującej ciągle w wielu lokalnych społecznościach.
Hierarchowie rozmawiali m.in. o problemach wynikających z aktywności organizacji międzynarodowych, które pod pozorem promowania praw człowieka i tolerancji wymuszają na krajach afrykańskich wprowadzanie przepisów godzących w prawo naturalne, jak legalizacja tzw. małżeństw homoseksualnych czy możliwość adopcji przez nie dzieci. Podkreślili, że obecna ostatnio w przestrzeni publicznej promocja homoseksualizmu godzi w afrykańską kulturę, fałszuje antropologię, a także uderza w małżeństwo i rodzinę jako fundament kameruńskiego społeczeństwa.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W jego sercu najbardziej zapisała się nadzieja, którą żyją Ukraińcy.
Papież powtórzył „nie” dla wojny, która niszczy wszystko, niszczy życie i wywołuje pogardę.
Należy pomagać osobom, aby mogły przejść tę drogę w sposób możliwie najsprawniejszy.
Kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. przy grobie papieża-Polaka.