Rekolekcje dla dyrektorów katolickich stacji radiowych

Spotkanie dyrektorów i osób odpowiedzialnych za katolickie rozgłośnie trwa w Częstochowie.

W trzydniowym zjeździe, mającym przede wszystkim charakter rekolekcji, uczestniczy ponad 30 księży. Reprezentują 21 stacji, w tym Radio Watykańskie i Radio Maryja.

Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu abp Wacław Depo podkreślił, że spotkanie jest okazją do rozmów o mediach katolickich w Polsce i szansą, by zwrócić uwagę na konieczność korzystania z tych środków, które Kościół ma: „Przynoszę taką prośbę, żeby nasze wspólnoty parafialne i w ogólne nasza ojczyzna otworzyły się na katolickie media. Dlatego, że bez otwarcia się przy takiej globalizacji środków społecznego przekazu my się zagubimy i wtedy nie będzie odpowiedniego rozróżnienia, kto nam mówi prawdę i za kim warto iść”.

Choć głównym celem spotkania jest wspólna modlitwa i refleksja nad tematem: „Wiara z twarzą i twarz z wiarą”, to zjazd jest także sposobnością do wymiany doświadczeń i szukania obszarów współpracy – powiedział jego organizator, ks. Piotr Zaborski: „To spotkanie ma być początkiem współpracy. Są różne sieci, a my chcemy, nie będąc w żadnej sieci, stworzyć platformę wymiany informacji, materiałów, podzielić się tym, co jesteśmy w stanie wyprodukować”.

Dyrektorzy podkreślają, że w mediach katolickich nie chodzi o konkurencyjność, a raczej o uzupełnianie i odpowiedź na apel Benedykta XVI o wykorzystanie wszystkich środków do głoszenia Ewangelii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama