Ksiądz, który nie wezwał pomocy do rodzącej kobiety, zawieszony

Abp Gądecki złoży wniosek o usunięcie ze stanu duchownego

Oświadczenie na stronie internetowej poznańskiej kurii głosi, że "po ujawnieniu dramatycznych wydarzeń w styczniu 2011 roku, ks. Mariusz Grzesiak został zawieszony w czynnościach kapłańskich i zastosowano wobec niego procedury przewidziane przez prawo kanoniczne. Dalsze postępowanie zostało uzależnione od wyniku dochodzenia prokuratury".

W dalszej części komunikatu kanclerz kurii, ks. prałat Ireneusz Dosz zapewnia, że wobec zaistniałych nowych okoliczności Arcybiskup Poznański, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, przedstawi prośbę do Stolicy Apostolskiej o przeniesienie ks. Grzesiaka do stanu świeckiego.

Do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy ks. Mariusz Grzesiak – w porozumieniu z Arcybiskupem Metropolitą Lwowskim – zostanie zawieszony w czynnościach kapłańskich.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy bulwersującego zdarzenia sprzed dwóch lat, kiedy to na jednej z poznańskich plebanii doszło do porodu dziecka ks. Mariusza i młodej dziewczyny. Duchowny nie wezwał pogotowia ratunkowego do rodzącej kobiety. Dziecko zmarło. Prokuratura bada, czy nie wezwanie pomocy medycznej było przyczyną śmierci dziecka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama