Przewodniczący episkopatu Włoch o prześladowaniu wyznawców Chrystusa

Los milionów prześladowanych chrześcijan przypomniał podczas nabożeństwa dziękczynnego na zakończenie roku kard. Angelo Bagnasco.

Przewodniczący episkopatu Włoch przytoczył dane austriackiego obserwatorium, według których prześladowanie ze względu na wiarę cierpi 100 mln wyznawców Chrystusa na świecie. „A dotyczy to nie tylko terenów pozaeuropejskich” – zaznaczył włoski purpurat, dodając, że zjawisko to się nasila. Wśród jego przyczyn wskazał sekularyzm, który destabilizuje podstawy ludzkiej wspólnoty i naturalne punkty odniesienia.

„Sekularyzm usiłuje prawnie podkopać instytucje małżeństwa i rodziny – stwierdził kard. Bagnasco. – A wspólnota katolicka jest jedyną znaczącą przeszkodą na drodze sekularyzacji, zmierzającej do zbudowania społeczeństwa bez Boga, bez odniesienia do transcendencji, za to z etyką podporządkowaną relatywizmowi okoliczności i korzyści”. Przewodniczący włoskiego episkopatu zwrócił uwagę, że bez obiektywnych i powszechnych punktów odniesienia człowiek jest zdany na łaskę silniejszych. „Kościół nie zamierza utwierdzać samego siebie, ale chce bronić człowieka w jego godności, zwłaszcza gdy ten jest słaby i ubogi” – stwierdził kard. Bagnasco.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.