Kongijczycy cierpią, Caritas pomaga

Caritas Internationalis apeluje o ponad 2,6 mln dolarów pomocy dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu trwającego na terenie Republiki Demokratycznej Kongo.

Jak powiedział dla Radia Watykańskiego dyrektor Caritas w diecezji Goma, o. Oswald Musoni, pieniądze będą wykorzystane na pomoc dla ponad 60 tys. osób, których najważniejsze aktualne potrzeby to żywność, materace, namioty, środki higieniczne, sprzęty użytku domowego.

Dane organizacji z końca listopada br. wskazują, że w wyniku walk na wschodzie kraju, w ostatnim czasie ponad 140 tys. osób opuściło domy, musząc szukać schronienia w obozach dla uchodźców.

Chociaż rebelianci z M23, którzy dwa tygodnie temu zajęli Gomę, częściowo się wycofują sytuacja pozostaje niepewna. Szkoły, kościoły i obozowiska są pełne, ludzi, którzy uciekli od pozycji wojskowych i rebelianckich. Wiele dzieci zostało oddzielonych od rodziców w wyniku tragicznej sytuacji panującej w tym afrykańskim państwie.

Katoliccy biskupi z ponad 40 krajów Afryki spotkali się w miniony weekend w stolicy sąsiadującej z RD Kongo Ugandy, aby omówić działania Caritas w Afryce, m.in. w kontekście dramatycznej sytuacji w DR Kongo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg