„Niech Kongres bardzo poważnie to rozważy, analizując dogłębnie argumenty, mając na uwadze istotę znaczenia artykułu 11 Konstytucji, gdzie mówi się, że życie w Kolumbii jest święte i nienaruszalne”.
To apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Kolumbii do tamtejszego parlamentu wobec złożonego w nim projektu ustawy legalizującej aborcję i eutanazję.
Abp Rubén Salazar podkreślił także, że tego typu praktyki spowodują w społeczeństwie zanikanie poczucia sensu życia. „Tworzymy społeczeństwo, w którym nikt nie będzie miał prawa do życia i praktycznie wszyscy będą powoływać się na prawo innych do śmierci. Sądzę, że w ten sposób nie dojdziemy nigdzie” – podkreślił hierarcha.
Dodał również, że obowiązkiem Kościoła jest obrona nienarodzonych i terminalnie chorych. Stąd też depenalizacja aborcji i eutanazji narusza fundamenty ludzkiego życia i praw człowieka. Niedopuszczalne jest zatem, by ktokolwiek miał prawo do pozbawiania życia innych. „To nie są kwestie religijne, to są fundamentalne kwestie etyczne” – podkreślił arcybiskup Bogoty.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.