„Niech Kongres bardzo poważnie to rozważy, analizując dogłębnie argumenty, mając na uwadze istotę znaczenia artykułu 11 Konstytucji, gdzie mówi się, że życie w Kolumbii jest święte i nienaruszalne”.
To apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Kolumbii do tamtejszego parlamentu wobec złożonego w nim projektu ustawy legalizującej aborcję i eutanazję.
Abp Rubén Salazar podkreślił także, że tego typu praktyki spowodują w społeczeństwie zanikanie poczucia sensu życia. „Tworzymy społeczeństwo, w którym nikt nie będzie miał prawa do życia i praktycznie wszyscy będą powoływać się na prawo innych do śmierci. Sądzę, że w ten sposób nie dojdziemy nigdzie” – podkreślił hierarcha.
Dodał również, że obowiązkiem Kościoła jest obrona nienarodzonych i terminalnie chorych. Stąd też depenalizacja aborcji i eutanazji narusza fundamenty ludzkiego życia i praw człowieka. Niedopuszczalne jest zatem, by ktokolwiek miał prawo do pozbawiania życia innych. „To nie są kwestie religijne, to są fundamentalne kwestie etyczne” – podkreślił arcybiskup Bogoty.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych