Marsz rozpocznie koncert i nabożeństwo

Taką informację podaje Gazeta Wyborcza, która z posłem Andrzejem Jaworskim rozmawiała później niż portal wpolityce.pl

Wczoraj pojawiła się informacja - podał ją prawicowy portal wpolityce.pl - że podczas Marszu "Obudź się Polsko" prawdopodobnie nie będzie Mszy Świętej. Dziś prostuje ją Gazeta Wyborcza.

Marsz rozpocznie koncert i nabożeństwo   Jakub Szymczuk/GOŚĆ NIEDZIELNY Marsz w obronie TV Trwam rozpoczął się 21. kwietnia 2012 roku o godz. 13:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. - Informacja, że nie będzie mszy jest nieprawdziwa. Marsz zacznie się od koncertu patriotycznego i nabożeństwa odprawionego przez księdza wyznaczonego przez kardynała Nycza - powiedział "Gazecie" poseł Jaworski - To prawda, że uważaliśmy, że tak ważne wydarzenie dla wielu wiernych zasługuje na udział jeśli nie samego kardynała, to któregoś z biskupów pomocniczych. Wciąż liczymy na to, że kardynał zmieni zdanie - dodał.

Poproszono także o komentarz rzecznika archidiecezji. - Dotykamy bardzo delikatnej sprawy. Eucharystia, niezależnie od tego czy odprawia ją biskup czy ksiądz proboszcz, jest tak samo istotna. Komentarze w sprawie rangi i znaczenia mszy są bezcelowe i nieuzasadnione - powiedział ks. Rafał Markowski.

Marsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży o 11:30. Po koncercie i Mszy około 14:00 uczestnicy ruszą na Plac Zamkowy, gdzie zaplanowano wystąpienia mówców i artystów śpiewających pieśni patriotyczne.

Od Redakcji:

Bardzo dobra informacja!

Joanna Kociszewska

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama