Krzyż na drogę. Do Białego Domu

Kard. Dolan pobłogosławił republikańskim kandydatom na prezydenta i wiceprezydenta.

O poszanowanie życia ludzkiego na każdym jego etapie, Boże błogosławieństwo dla Stanów Zjednoczonych, amerykańskich rodzin oraz republikańskich kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta - Mitta Romney’a i Paula Rayana modlił się wczoraj wieczorem kard. Timothy M. Dolan. Przewodniczący katolickiego episkopatu USA został zaproszony, by udzielić błogosławieństwa końcowego na zakończenie przedwyborczej konwencji Partii Republikańskiej w Tampie na Florydzie.

W krótkiej modlitwie kard. Dolan prosił o Boże błogosławieństwo dla ojczyzny. „Prosimy Cię o błogosławieństwo za tych, którzy dopiero mają się narodzić i dla tych, którzy niebawem Ciebie ujrzą u kresu życia doczesnego. Błogosław tym rodzinom, których przodkowie przybyli do tych brzegów wiele lat temu oraz tym rodzinom, które przybyły w ostatnim okresie, aby budować lepszą przyszłość, wplatając swe życie w bogatą złożoność Ameryki” – modlił się przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

Metropolita Nowego Jorku modlił się również o to, aby Bóg kierował obecnie rządzącymi i tymi, którzy będą rządzić niebawem: prezydenta, wiceprezydenta, członków Kongresu, Sądu Najwyższego, usiłujących służyć dobru wspólnemu, zwłaszcza gubernatorowi Romneyowi i kongresmenowi Ryanowi. „Spraw, aby godnie Ci służyli, służąc naszej ojczyźnie. Pomóż im, by pamiętali, że jedyną sprawiedliwą władzą jest ta, która służy swym obywatelom, a nie sama sobie” – prosił kard. Dolan.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama