Lepszy kardynał niż Obama

Time opublikował listę stu najbardziej wpływowych osób na świecie. Wśród nich znalazł się również katolicki duchowny – kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku.

Po internetowym głosowaniu otrzymał on 42 tysiące głosów. Zdystansował tym samym takich kandydatów jak Lady Gaga, George Clooney czy nawet prezydent Barack Obama.

Na liście Time’a widnieje obecnie wyżej niż Benjamin Netanjahu czy Hillary Clinton. Dystansuje takie popularne postacie jak Rihanna, Shakira i Brad Pitt i Angelina Jolie. Od Nicolasa Sarkozy'ego ma ponad dziesięć razy więcej głosów.

Otrzymał prawie czterokrotnie więcej głosów niż popularny w USA futbolista Tim Tebow. Jest on nie tylko świetnym zawodnikiem, ale również chrześcijaninem nie kryjącym swoich poglądów, za co zdarza się mu płacić sporą cenę. Więcej na ten temat w tekście Georga Weigla.

Kard. Dolan przez Time’a jest opisywany jako człowiek radosny, uprzejmy i teatralny. Często pokazuje się go w mediach ubranego w czapkę z daszkiem i kurtkę nowojorskiej policji. Przede wszystkim jednak kardynał Dolan jest rozpoznawany jako zdecydowany oponent Baracka Obamy. Walczy zdecydowanie z administracją urzędującego prezydenta, która dąży do jeszcze większego rozpropagowania w USA aborcji i antykoncepcji. Możliwe, że kard. Dolan wpłynie na część społeczeństwa i odbierze zwycięstwo w kolejnych wyborach Barackowi Obamie. A wszystko to z uśmiechem na twarzy – podsumowuje Time.

romereports Cardinal Timothy Dolan beats Lady Gaga and Obama in voting in Time's Person of the Year

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KARD. DOLAN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama