Misja wśród najbardziej potrzebujących

Blisko 300 młodych ludzi bierze udział w kolejnej akcji „Misión Idente Ecuador”, czyli „wędrująca misja Ekwadoru”. Jest to trwający od 3 do 12 sierpnia program ewangelizacji i pomocy materialnej dla 33 najuboższych rejonów Ekwadoru. Do wielu z nich bardzo rzadko docierają kapłani. Akcja, która jak podkreślają młodzi, zrodziła się na modlitwie w duchu apostolskiego powołania, organizowana jest już po raz dziewiąty.

Działania młodych misjonarzy polegają głównie na ich integracji z ludnością miejscową. Mieszkają z rodzinami, co pozwala im na doświadczenie ich realnej sytuacji. Dzielą się z nimi Słowem Bożym, które czasem jeszcze tam nie dotarło.

Równocześnie uczestnicy programu organizują warsztaty i prelekcje na temat wartości, rodziny i wspólnot chrześcijańskich. Innym celem jest polepszenie w jakimś stopniu warunków życiowych mieszkańców, zwłaszcza tam, gdzie brakuje najbardziej podstawowych rzeczy. Prowadzone są również bezpłatne konsultacje lekarskie. Skierowane są one zwłaszcza do kobiet, osób starszych i dzieci, które m.in. szczepione są przeciw tężcowi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama