Abp. Sartain w sprawie Konferencji Zakonów Żeńskich

„Stolica Święta i biskupi Stanów Zjednoczonych są dumni zarówno z historycznego, jak i obecnego wkładu sióstr zakonnych w nasz kraj, dokonującego się przez ich społeczną, duszpasterską i duchową posługę”. Takie słowa znalazły się w oświadczeniu abp. Jamesa Petera Sartaina.

Został on wyznaczony przez Benedykta XVI do towarzyszenia Konferencji Zakonów Żeńskich w USA w procesie reformy jej struktur, zarządzonej przez Watykan.

Swoje oświadczenie hierarcha złożył w ostatnim dniu obrad nadzwyczajnego posiedzenia tej organizacji. Zaznaczył, że szczególne uznanie należy się amerykańskim siostrom zakonnym za ich wkład w ochronę zdrowia, szkolnictwo czy pracę z ludźmi z marginesu społecznego. Szacunek budzi też ich posługa wobec osób cierpiących, nienarodzonych dzieci czy ofiar handlu ludźmi.

Hierarcha zadeklarował ponadto determinację w rozwiązywaniu narosłych problemów doktrynalnych w atmosferze modlitwy i pełnego szacunku dialogu. „Musimy pracować nad oczyszczeniem wszelkich nieporozumień. Mam nadzieję, że będziemy szukać porozumienia razem, w ramach nauczania Kościoła i ze świadomością ważnej roli, którą odgrywa Konferencja” – dodał abp Sartain.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama