Diecezja w Czedżu domaga się oficjalnych przeprosin za interwencję policji w czasie Mszy sprawowanej przy bramie prowadzącej na budowę bazy wojskowej na tej koreańskiej wyspie. Liturgia była sprawowana w czasie protestu przeciwko jej utworzeniu.
Zdarzenie związane było z eskortowaniem przez policję ciężarówki wiozącej cement na budowę. Policja torowała jej drogę między protestującymi. Do incydentu miało dojść, gdy celebrujący kapłan rozdawał Komunię. Został popchnięty przez policjanta, przewrócił się i rozsypał hostie. Policjant miał następnie je podeptać. Przewodniczący diecezjalnej Komisji Sprawiedliwości i Pokoju ks. John Ko Buyeong-soo powiedział, że nadepnięcie lub zniszczenie Najświętszego Sakramentu jest poważną zniewagą wobec katolików. Policja odpiera wszelkie zarzuty.
Przeciwko ulokowaniu bazy wojskowej dla ponad 20 okrętów wojennych na Czedżu protestują mieszkańcy wyspy, ekolodzy i liderzy religijni. Uważają, że budowa zniszczy istniejący ekosystem, który aktualnie pozwala na dynamiczny rozwój turystyki. Wyspa jest także wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.