Kongres nowej ewangelizacji

W Australii rusza nowa ewangelizacja. Jej żywotnym centrum mają stać się parafie.

Od dziś, przez trzy najbliższe dni księża, zakonnice oraz świeccy biorą udział w krajowym kongresie uczącym tego, czym jest nowa ewangelizacja i jak należy ją prowadzić. Spotkanie w mieście Chastwood przebiega pod hasłem „Głosić 2012”, a jego gościem honorowym jest odpowiedzialny w Watykanie za nową ewangelizację abp Rino Fisichella. Mówił on, że choć sposoby ewangelizowania zmieniają się w zależności od czasu, miejsca i kultury to niezmienna pozostaje konieczność dawania świadectwa o Chrystusie swoim życiem.

Swym świadectwem wiary z mieszkańcami Antypodów dzielą się w Chastwood przedstawiciele młodych Kościołów Afryki. Organizatorzy podkreślają, że potrzeba na nowo rozpalić ogień wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym Kościele Australii i Nowej Zelandii, którego przedstawiciele też obecni są na kongresie.

Poświęcony nowej ewangelizacji kongres wpisuje się nie tylko w przygotowania do jesiennego synodu biskupów i Roku Wiary. Jest też częścią ewangelizacyjnej strategii australijskiego Kościoła przeżywającego właśnie Rok Łaski, którego zadaniem ma być powrót do Chrystusa i zacieśnienie z Nim osobistej więzi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama