Miłość. Lepiej na całe życie

Od lipca do września potrwa kampania społeczna pt. „Miłość. Lepiej na całe życie” promująca trwałość relacji małżeńskich. Twórcą inicjatywy jest Fundacja Mamy i Taty. „Chcemy pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość, przypomnieć, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać” – wyjaśnia Paweł Woliński, prezes fundacji.

Jak pokazują badania wykonane na zlecenie Fundacji Mamy i Taty, młodzi Polacy mają dziś z „małżeństwem na całe życie” więcej skojarzeń negatywnych niż pozytywnych. - Świat, w którym żyją nie promuje trwałych relacji. Tymczasowość, ulotność, zmienność to podstawowe wymiary funkcjonowania rzeczywistości społecznej, która ich otacza - opowiada Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty.

FundacjaMamyiTaty "Miłość. Lepiej na całe życie."

“Co gorsza, badani deklarują, że już na etapie zakochania mają wątpliwości i brak wiary w powodzenie relacji na dłuższą metę. Boją się utraty atrakcyjności przez partnera, chorób, utraty pracy czy zwykłej nudy w związku” – dodaje Malina Wieczorek, dyrektor agencji Telescope, odpowiedzialnej m.in. za produkcję kampanii.

Jednocześnie z badań wynika, że 75 proc. Polaków nadal tęskni za miłością na całe życie i tyleż samo uważa, że trwały związek jest źródłem prawdziwego szczęścia. Mimo, iż wszystko zdaje się świadczyć o tym, że to nie jest czas „małżeństw do grobowej deski” i coraz trudniej w nie wierzyć i liczyć na nie, to nadal o nich marzymy.

“Chcemy w tej kampanii pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość. Przypomnieć odbiorcom, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać. Natchnąć nadzieją, że nadal może być to źródłem prawdziwego szczęścia i poczucia dobrostanu“ - tłumaczy Woliński.

Odwołując się do aspiracyjnych postaw, Fundacja postanowiła pokazać trwałą miłość jako obecnie trudno dostępną, ale tym bardziej cenną wartość, której nie można zastąpić niczym innym i która nie poddaje się coraz powszechniejszej mentalności konsumpcyjnej.

Grupą docelową kampanii są mężczyźni i kobiety w wieku 20-35 lat, mieszkańcy miast o różnych postawach światopoglądowych. Głównym hasłem kampanii są słowa: „Miłość na całe życie jest możliwa”.

Kampania w mediach planowana jest na okres lipiec-wrzesień – „czas początku wielu miłości”. - Mamy nadzieję, iż treści edukacyjne w ramach kampanii skłonią do refleksji i pomogą młodym w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych, ale też dadzą siłę do pielęgnowania relacji w istniejących związkach - podsumowuje Malina Wieczorek.

Kampania będzie emitowana w stacjach telewizyjnych, sieci kin Cinema City, w radiu, prasie kobiecej oraz na 400 nośnikach reklamy zewnętrznej na terenie całej Polski.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama