I Spotkanie Rodzin Ignacjańskich trwa w stolicy Hiszpanii. Jego celem jest podsumowanie Światowego Spotkania Rodzin, które odbyło się z udziałem Benedykta XVI na początku czerwca w Mediolanie.
Hasło I Spotkania Rodzin Ignacjńskich – „En todo” (We wszystkim) nawiązuje do słów św. Ignacego z Loyoli „We wszystkim miłować i służyć”. Bierze w nim udział ponad 400 osób, rodziny nie tylko z Madrytu, ale z całego kraju. Uczestnicy dzielą się owocami VII Światowego Spotkania Rodzin szczególnie z tymi, którzy nie mogli wziąć w nim udziału. W programie zostały przewidziane konferencje, świadectwa rodzin, zabawy dla dzieci i młodzieży, a nawet został skomponowany hymn.
„Rodziny Ignacjańskie chcą się przyłączyć do tej wielkiej światowej refleksji nad wartością rodziny mobilizując od wewnątrz nasze wspólnoty wiary, grupy społeczne, kulturalne i edukacyjne, a także każdego z nas” – podkreślają organizatorzy. „Chcemy przyłączyć się do wielkiej różnorodności rodzin na świecie, szczególnie do tych, które przeżywają chwile krytyczne i bolesne, przechodzą kryzys, są prześladowane i wyzyskiwane, są dotknięte bezrobociem bądź żyją w ubóstwie”.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Madrycką Sieć Ignacjańską i Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego przy współpracy z Instytutem Rodziny Papieskiego Uniwersytetu Comillas w Madrycie.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.