USA: Obrońcy życia mobilizują siły

Do wzmożonego wysiłku w walce z forsowanym przez Biały Dom prawem proaborcyjnym – wzywają obrońcy życia, którzy w ten sposób reagują na dzisiejszą decyzję Sądu Najwyższego, podtrzymującą tzw. reformę zdrowotną Baracka Obamy.

Zdaniem sędziów, regulacje, które mają zagwarantować Ameryce powszechne ubezpieczenia zdrowotne są zgodne z konstytucją. Ubezpieczenia te mają objąć m.in. antykoncepcję i środki wywołujące aborcję, oraz sterylizacje.

Zdaniem obrońców życia z Americans United for Life (AUL) walkę z przepisami trzeba kontynuować na poziomie lokalnym. Działacze pro-life przypominają, że już osiem stanów (Kansas, Tennessee, Karolina Północna, New Jersey, Wisconsin, New Hampshire, Kalifornia i Arizona) zagwarantowało w swych stanowych przepisach, że aborcja nie będzie finansowana z pieniędzy publicznych.

„Czas zakasać rękawy i wzmocnić rewoltę obywatelską w obronie życia” – podkreśla w oświadczeniu przewodnicząca AUL, Charmaine Yoest i zachęca inne stany, by posługując się sprawdzoną strategią jej organizacji, bronili życia w stanowych parlamentach.

Pięcioro z dziewięciorga sędziów Sądu Najwyższego USA w swym orzeczeniu z 28 czerwca uznało, że obowiązek ubezpieczenia medycznego dla wszystkich Amerykanów jest konstytucyjny. Forsowane przepisy zaskarżyły władze 26 stanów, w których dominują republikanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama