Na temat możliwości spotkania z papieżem Benedyktem XVI wypowiedział się Patriarcha moskiewski Cyryl podczas ostatniej wizyty na Cyprze.
W wywiadzie udzielonym miejscowej gazecie „Philelephteros thipos” powtórzył on dotychczasowe warunki spotkania, tym razem jednak w łagodniejszym w tonie.
Patriarcha Cyryl uważa, że do takiego spotkania może dojść po spełnieniu pewnych warunków. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia stwierdził, że spotkanie nie powinno nosić sensacyjno-medialnego charakteru, a zanim do niego dojdzie: „kwestie sporne między dwoma Kościołami powinny być rozwiązane lub przynajmniej powinno się je zacząć rozwiązywać”. To ostatnie sformułowanie o rozpoczęciu rozwiązywania spornych kwestii jest złagodzeniem dotychczasowej, nieustępliwej retoryki przedstawicieli Patriarchatu Moskiewskiego o bezwarunkowej konieczności rozwiązania wszystkich problemów. Do najważniejszych z nich zaliczana jest sytuacja rosyjskiego prawosławia na Zachodniej Ukrainie. Kościół greckokatolicki oskarżany jest o odebranie siłą prawosławnym budynków sakralnych. Należy pamiętać, że grekokatolicy odebrali, może nie zawsze z zachowaniem właściwej formy, cerkwie im skonfiskowane w drugiej połowie lat czterdziestych ubiegłego wieku na mocy decyzji władz stalinowskich.
Tak uważa o. Gianfranco Casagrande, kustosz relikwii świętego biskupa Hippony.
Abp Timothy Broglio, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA o wyborze nowego papieża.
Sąsiad przepowiedział bratu, że zostanie on pierwszym papieżem z USA - powiedział John Prevost.
Tam poczeka tam na zakończenie remontu w apartamencie w Pałacu Apostolskim.
Dokument sporządził abp Diego Ravelli, mistrz papieskich ceremonii liturgicznych.
Mówi o. Gianfranco Casagrande, kustosz relikwii biskupa Hippony.