"Nie szczędźcie wysiłków dla pokoju"

Stolica Apostolska apeluje o położenie kresu wojnie domowej w Syrii.

Do podjęcie dialogu i działań na rzecz pojednania obydwu stron zaangażowanych w konflikt w Syrii zaapelowała Stolica Apostolska. Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego opublikował oświadczenie w związku z niedawną masakrą w syryjskim mieście Hula, w której zginęło około stu osób, w tym wiele dzieci.

W deklaracji watykańskiego rzecznika prasowego czytamy, że zbrodnia ta jest powodem głębokiego smutku i niepokoju zarówno Ojca Świętego jak i całej wspólnoty katolickiej, podobnie jak i wspólnoty międzynarodowej, która jednomyślnie ją potępiła.

„Stolica Apostolska, ponawiając swój apel o położenie kresu wszelkim formom przemocy zachęca zaangażowane strony i całą wspólnotę międzynarodową, by nie szczędziły wysiłków na rzecz rozwiązania tego kryzysu na drodze dialogu i pojednania. Także przywódcy i wierzący różnych religii są wezwani, by przez modlitwę i wzajemną współpracę angażować się intensywnie na rzecz krzewienia upragnionego pokoju, dla dobra wszystkich mieszkańców” – czytamy w oświadczeniu dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama