V Święto Dziękczynienia

Procesja z Placu Piłsudskiego na Pola Wilanowskie, dziękczynna Msza św. przed Świątynią Opatrzności Bożej, gra rodzinna, koncerty oraz wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem - tak wyglądać będzie V Święto Dziękczynienia. Odbędzie się ono w Warszawie 3 czerwca.

Jak poinformował kard. Kazimierz Nycz, hasłem spotkania będą słowa „Dziękujmy za dar życia i rodzinę”.Święto Dziękczynienia rozpocznie się procesją, która o godz. 8.00 wyruszy z Placu Piłsudskiego w kierunku Świątyni Opatrzności Bożej. Jej uczestnicy pokonają w sumie 12 km. Po sprawowanej w południe Mszy św. rozpocznie się gra rodzinna zatytułowana „Dziękuję znaczy Kocham” - powiedział Piotr Gaweł, prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej.Tuż przed Świętem Dziękczynienia, 2 czerwca, w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, odbędzie się również próba pobicia rekordu w strzelaniu goli do Wielkiej Bramki. Jako pierwszy strzelać ma kard. Kazimierz Nycz - zapowiedział Maciej Iwański, dziennikarz sportowy.


Rejestracji można dokonać na stronie www.wielkabramka.pl.

Przy okazji Święta Dziękczynienia w całym kraju odbywać się będzie zbiórka ofiar na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Każdy, kto tego dnia przyjdzie na Pola Wilanowskie, będzie miał również okazję zapoznać się z postępem prac przy powstającym Wotum Narodu.
 

V Święto Dziękczynienia   Jakub Szymczuk/GN Świątynia Opatrzności

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama