Kard. Angelo Scola o rodzinie

Instytucje polityczne powinny działać na rzecz dowartościowania rodziny, czyniąc z niej, na mocy zasady pomocniczości, autentyczny i podstawowy podmiot społeczeństwa obywatelskiego.

Takie zdanie wyraził kard. Angelo Scola na zakończenie cyklu konferencji przygotowujących Światowe Spotkanie Rodzin w Mediolanie. Cykl nosił znamienny tytuł „Od kryzysu gospodarczego do niezawodnej nadziei”.

Kard. Scola zwrócił uwagę, że instytucje polityczne nie powinny traktować społeczeństwa obywatelskiego jak swojej własności. Powinny nim jedynie zarządzać, co nie oznacza powstrzymania się od kreowania skutecznej polityki prorodzinnej, zwłaszcza w odniesieniu do relacji rodzina-praca – stwierdził arcybiskup Mediolanu. Dodał, że w refleksji ekonomicznej należy brać pod uwagę nie tylko potrzeby czy pragnienia człowieka, ale również jego relacyjną naturę, której wyrazem jest właśnie rodzina. Uwzględniając ten wymiar oraz podmiotowość człowieka względem pracy nie próbujemy powracać do przeszłości, ale otwieramy drogę niezawodnej nadziei – powiedział kard. Angelo Scola.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama