Zebranie plenarne przełożonych zakonów męskich

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski trwa dwudniowe, 128. zebranie plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Spotkanie jest okazją do dyskusji na temat współdziałania w dziele ewangelizacji.

Jak powiedział sekretarz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. „Głównym tematem jest spojrzenie na Kościół jako dom, w którym wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to dzieło ewangelizacji. Prowadzimy je oczywiście z punktu widzenia naszego powołania zakonnego, ale zawsze wewnątrz wspólnoty kościelnej i w pełnej współpracy z pasterzami Kościoła. To jest główny temat refleksji, którą w tych dniach podejmujemy w Warszawie” – dodał o. Kazimierz Malinowski OFM Conv.

Podczas jutrzejszego spotkania z bp. Wojciechem Polakiem, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, przełożeni zakonni podejmą kwestię negocjacji z rządem zmiany funkcjonowania Funduszu Kościelnego. Sprawa dotyczy ich szczególnie, bowiem to właśnie z Funduszu Kościelnego opłacana jest obecnie część składek ubezpieczeniowych za osoby konsekrowane.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama