Watykan potępia ataki na chrześcijan

Stolica Apostolska potępiła sprawców ataków terrorystycznych na chrześcijan gromadzących się na niedzielnej liturgii. Oświadczenie w sprawie zamachu na wiernych zgromadzonych na Mszy św. odprawianej na terenie największego uniwersytetu w mieście Kano w Nigerii oraz w stolicy Kenii – Nairobi na krótko przed nabożeństwem protestanckim wystosował rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi.

„Nowe ataki terrorystyczne do jakich doszło w Nigerii a dziś także w Kenii z okazji sprawowania liturgii chrześcijańskiej to fakty przerażające i budzące odrazę, które należy w sposób jak najbardziej zdecydowany potępić” - stwierdził ks. Lombardi. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej zaapelował o solidarność z ofiarami i wspólnotami cierpiącymi z powodu tej straszliwej przemocy, doznawanej podczas celebrowania wiary głoszącej miłość i pokój dla wszystkich. „Trzeba nadal zachęcać wszystkich mieszkańców, niezależnie od różnic religijnych i nie ulegać pokusie popadania w błędną spiralę zabijającej ludzi nienawiści” - stwierdził ks. Lombardi.

Dziś rano nieznani, uzbrojeni sprawcy zaatakowali wiernych zgromadzonych na Mszy św. odprawianej na terenie największego uniwersytetu w mieście Kano w Nigerii. Z niepotwierdzonych doniesień w wyniku zamachu zginęło 20 osób a wiele zostało rannych. Celem ataku terrorystycznego byli katoliccy studenci, którzy co niedzielę zbierają się w jednej z sal wykładowych, aby wziąć udział w Mszy św.

Jak dotychczas nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za krwawy atak. Od miesięcy chrześcijanie w Nigerii są przedmiotem licznych zamachów, za które w większości odpowiedzialna jest organizacja islamskich fundamentalistów Boko Haram. Przeprowadzili oni już wiele podobnych zamachów na kościoły i inne obiekty chrześcijańskie.

Natomiast w stolicy Kenii, Nairobi jedna osoba zginęła, a co najmniej 10 zostało rannych wskutek wybuchu granatu krótko prze rozpoczęciem nabożeństwa w protestanckim kościele „Dom Bożych cudów”. Chodzi o kolejny atak przypisywany bojownikom somalijskiego ruchu Al-Szabab, oskarżającym Kenię o pogwałcenia suwerenności terytorialnej Somalii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg