To nie Braun dostał "Feniksa". Więc kto?

Ks Roman Szpakowski SDB, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich tłumaczy, że nagroda "Feniks" w kategorii multimedia nie została przyznana Grzegorzowi Braunowi, ale Domowi Wydawniczemu Rafael za "ważny choć niekiedy wstrząsający, w swoim wyrazie, głos na temat ochrony godności ludzkiego życia"

W specjalnym oświadczeniu SWK głosem prezesa przekonuje, że nie podziela prywatnych poglądów i opinii reżysera nagrodzonego filmu. Nie zgadza się również z tymi, które wygłosił podczas odbioru nagrody. To on bowiem w imieniu wydawnictwa "Feniksa" odbierał.

"Nagrodzone zostało przesłanie filmu broniące ludzkiego życia, nie zaś reżyser tego obrazu, a tym bardziej jego osobiste poglądy" - pisze ks.Roman Szpakowski.

Poniżej pełna treść oświadczenia

Oświadczenie Zarządu

Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

w sprawie Nagrody Feniks 2012 w kategorii Multimedia

W związku z nieprawdziwymi doniesieniami prasowymi, jakoby Nagrodę Feniks Stowarzyszenia Wydawców Katolickich w kategorii multimediów otrzymał reżyser Grzegorz Braun, Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich uprzejmie informuje, że wspomniana nagroda przyznana została Domowi Wydawniczemu Rafael (Kraków) za film „Eugenika – w imię postępu”.

W uzasadnieniu tej decyzji Kapituła Nagrody Feniks napisała:

Nagroda Feniks w Kategorii Multimedia dla Domu Wydawniczego Rafael (Kraków) za film Eugenika – w imię postępu, reż. Grzegorz Braun. Nagroda za ważny choć niekiedy wstrząsający, w swoim wyrazie, głos na temat ochrony godności ludzkiego życia. Film stanowi ważny głos w ciągle żywej medialno-społecznej dyskusji na temat aborcji, eutanazji, in vitro i założeń badań genetycznych”.

Nagrodzone zostało przesłanie filmu broniące ludzkiego życia, nie zaś reżyser tego obrazu, a tym bardziej jego osobiste poglądy.

Jednocześnie informujemy, że decyzje Kapituły Nagrody Feniks są niezależne od Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, który nie podziela prywatnych poglądów i opinii reżysera nagrodzonego filmu, w tym również wyrażonych w czasie Gali Nagrody Feniks, podczas odbioru nagrody, do której reżyser został wydelegowany przez nagrodzony Dom Wydawniczy Rafael.

Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ubolewa także nad tym, że ewidentnie nieprawdziwe informacje wpływowych mediów stały się przyczynkiem do kolejnego nieporozumienia.

Warszawa, 26.04.2012 r.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich: ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama