Papież: Bez codziennej modlitwy praca staje się pusta

- Bez codziennej modlitwy nasza praca staje się pusta i traci głęboką duszę - powiedział Benedykt XVI podczas dzisiejszej (25 kwietnia) audiencji ogólnej w Watykanie. Papież rozważał fragment Dziejów Apostolskich, który opisuje powołanie siedmiu mężów do posługi miłosierdzia.

W wygłoszonej katechezie Ojciec Święty podkreślił, że opisywane przez św. Łukasza wydarzenie jest cenne także dla nas dzisiaj, przyzwyczajonych do oceniania wszystkiego na podstawie kryterium wydajności i skuteczności.

TŁUMACZENIE:
„Omawiany fragment Dziejów Apostolskich przypomina nam o ważności pracy, zaangażowania w codzienne działania, które należy wykonywać odpowiedzialnie i z oddaniem, ale także o naszej potrzebie Boga, Jego kierownictwa, Jego światła, które dają nam siłę i nadzieję. Bez codziennej modlitwy, przeżywanej w duchu wierności, nasza praca staje się pusta, traci głęboką duszę, sprowadza się do zwykłego aktywizmu, który ostatecznie pozostawia nas niezaspokojonymi.”

Jak zauważył Benedykt XVI problem duszpasterski, który doprowadził apostołów do wybrania i nałożenia rąk na siedmiu mężów, którym powierzono posługę miłości, aby sami mogli się poświęcić modlitwie i głoszeniu Słowa, wskazuje także nam na pierwszeństwo modlitwy i Słowa Bożego.

TŁUMACZENIE:

„Dla duszpasterzy jest to pierwsza i najcenniejsza forma posługiwania powierzonej im owczarni. Jeśli płuca modlitwy nie karmią tchnienia naszego życia duchowego, grozi nam uduszenie się pośród tysięcy codziennych spraw: modlitwa jest tchnieniem duszy i życia.”

Ojciec Święty podkreślił, że zarówno w więzi z Bogiem, w wyborze Jego Słowa, w dialogu z Nim, ale także wtedy, gdy znajdujemy się w ciszy kościoła lub naszego pokoju, jesteśmy zjednoczeni w Panu z licznymi braćmi i siostrami w wierze niczym zespól instrumentów, które - mimo swej indywidualności - wznoszą do Boga jedną wielką symfonię wstawiennictwa, dziękczynienia i chwały.

- Modlitwa i słuchanie Słowa Bożego są źródłem życia duchowego - powiedział Benedykt XVI zwracając się do pielgrzymów z Polski uczestniczących w dzisiejszej (25 kwietnia) audiencji ogólnej w Watykanie. W wygłoszonej wcześniej katechezie Ojciec Święty podjął temat prymatu modlitwy i głoszenia Słowa Bożego w życiu chrześcijańskim. Punktem wyjścia był fragment Dziejów Apostolskich, który opisuje powołanie siedmiu mężów do posługi miłosierdzia.

W papieskiej audiencji uczestniczyli dziś m.in. wierni z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z Gdyni, św. Józefa z Gdańska-Przymorza, Ducha Świętego z Włocławka, jak również Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Mińska Mazowieckiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg