Ewangelizacyjny marsz wyruszy dziś z trzech stołecznych kościołów. Inicjatywa będzie zwieńczeniem „Misji Warszawy”, której celem jest dotarcie z orędziem Chrystusa przede wszystkim do osób niemających żywej więzi z Kościołem
Uczestnicy marszu gwiaździstego zgromadzą się o godz. 15.00 w kościołach: św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, św. Augustyna (ul. Nowolipki 18) i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Przyrynek 2), by wyruszyć w kierunku Placu Zamkowego. Tam, przed kościołem akademickim św. Anny będzie czas na śpiew, taniec, słuchanie świadectw i wspólną modlitwę.
„Marsz dla Jezusa” organizowany jest głównie z myślą o tych, którzy, choć utracili więź z Kościołem lub nigdy jej nie posiadali, szukają sensu życia i trwałych wartości: prawdy, dobra sprawiedliwości – tłumaczył w piątek dziennikarzom ks. Andrzej Grefkowicz, koordynator Marszu.
Marsz, który wyruszy z kościoła św. Aleksandra przygotowuje i prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Wierni przejdą ulicą Nowy Świat i ulicą Krakowskie Przedmieście na plac przed kościołem św. Anny. Pochód z kościoła św. Augustyna poprowadzi Droga Neokatechumenalna ulicami: Nowolipki i Gen. Andersa do ulicy Danielewicza, następnie przez Ogród Krasińskich ulicą Miodową. Natomiast przygotowywany przez Ruch Światło-Życie przejdzie z Przyrynku do Rynku Nowego Miasta, następnie ulicą Freta, Nowomiejską i Świętojańską na plac przed kościołem św. Anny.
Uczestnicy Marszu Gwiaździstego spotkają się ok. godz. 16.45 na placu przed Kościołem Akademickim św. Anny. Będzie to, jak podkreślają organizatorzy, radosny czas wielbienia Boga śpiewem i tańcem, słuchania świadectw ludzi, którzy doświadczyli działania Boga w swoim życiu. Będzie też okazja do wspólnej modlitwy, refleksji i sakramentu spowiedzi.
Program spotkania przygotowują i poprowadzą: Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota Emmanuel i Wspólnota Chemin Neuf.
Na zakończenie spotkania słowo pasterskie wygłosi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który ok. godz. 19.00 udzieli pasterskiego błogosławieństwa na dalszą misję ewangelizacji stolicy.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.