Okazja do rachunku sumienia

Opinię kard. Bertone o Benedykcie XVI podziela abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia zna obecnego Papieża od prawie 30 lat, współpracując z nim wcześniej w Kongregacji Nauki Wiary.

„Jest zawsze taki sam. Zdyscyplinowany, blisko Chrystusa oraz bardzo życzliwy ludziom i zawsze otwarty – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Zimowski. – Myślę, że przez te siedem lat Ojciec Święty jest coraz bliżej drugiego człowieka nie tylko umysłem, ale i sercem. Patrzymy na Benedykta XVI oczyma wiary, patrzymy na tę zmianę, jakiej dokonał w jego życiu Jezus Chrystus – od prefekta Kongregacji Nauki Wiary do następcy św. Piotra. Obejmujemy to ewangelicznym spojrzeniem wiary dla zrozumienia jego pasterskiej misji wobec nas i wobec całego Kościoła. Właśnie to umacnianie braci w wierze jest bardzo widoczne w pontyfikacie Benedykta XVI. Wspomnijmy jego słowa wypowiedziane w czasie pielgrzymki do Polski: «przyjechałem do ojczyzny Jana Pawła II, aby zakosztować waszej wiary». Dodał wówczas: «przyjechałem zobaczyć, czy w tej wierze trwacie». Myślę, że te siedem lat pontyfikatu to jest dla nas taki rachunek sumienia, czy rzeczywiście trwamy w tej wierze”.

Warto dodać, że Polacy przebywający w Rzymie modlili się dzisiaj rano za Benedykta XVI podczas tradycyjnej czwartkowej Mszy przy grobie bł. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. W koncelebrowanej liturgii pod przewodnictwem o. Sylwestra Pająka SVD wzięło udział ponad stu kapłanów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP ZIMOWSKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg