Pontyfikat bardzo intensywny

Główną zasługą Benedykta XVI jako Papieża jest to, że skierował Kościół ku jego istocie, czyli na Boga i na relację człowieka z Bogiem – powiedział watykański rzecznik w wywiadzie z okazji przypadających dzisiaj papieskich urodzin.

Ks. Federico Lombardi SJ zaznaczył, że choć Joseph Ratzinger został wybrany na Następcę Piotra już w podeszłym wieku, to jednak jego pontyfikat jest bardzo intensywny: obfituje w podróże, ważne wydarzenia, a przede wszystkim w bogate nauczanie. Nie brak też trudnych momentów, jak sprawa nadużyć seksualnych czy niedawne przecieki dokumentów z Watykanu. Najbardziej jednak Papież przejmuje się innymi problemami: sekularyzacją i zapominaniem o Bogu we współczesnym świecie – powiedział ks. Lombardi. Nie omieszkał też ujawnić, co jest treścią jego tegorocznych życzeń dla Benedykta XVI.

„Wiem, jak ważne jest dla Papieża wspieranie się nawzajem – stwierdził włoski jezuita. – Ojciec Święty mawia często: Przybyłem, aby utwierdzić was w wierze i dodać wam otuchy, ale jestem wdzięczny za to, że i wy dodajecie mi odwagi, kiedy przyjmujecie mnie z wdzięcznością i miłością, z otwartym sercem. Życzę zatem Papieżowi, aby nadal potrafił żyć tą wzajemną wymianą, aby w wypełnianiu swej posługi znajdował umocnienie w Kościele i w wielu ludziach”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg