Watykański rzecznik na papieskie urodziny

23 wizyty zagraniczne i tyle samo odwiedzonych krajów, 26 podróży po Włoszech, cztery sesje Synodu Biskupów, trzy Światowe Dni Młodzieży, trzy opublikowane encykliki, nie licząc innych inicjatyw duszpasterskich i publikacji.

Przypomina o tym watykański rzecznik, nawiązując do 85. urodzin Benedykta XVI i podsumowując siedem lat jego pontyfikatu. W cotygodniowym felietonie radiowym ks. Federico Lombardi wskazuje także na odwagę, pokorę i determinację w konfrontowaniu się obecnego Papieża z sytuacjami trudnymi, jak kryzys wywołany skandalami seksualnymi w Kościele.

„Z jego konsekwentnego i stałego nauczania dowiedzieliśmy się, że priorytetem jego posługi wobec Kościoła i ludzkości jest kierowanie życia ku Bogu, który dał się poznać przez Jezusa Chrystusa; że wiara i rozum pomagają sobie nawzajem w poszukiwaniu prawdy i odpowiadaniu na pytania każdego z nas i całej ludzkości; że zapomnienie o Bogu oraz relatywizm to niezwykle groźne niebezpieczeństwa naszych czasów – powiedział włoski jezuita. – Za to wszystko jesteśmy niezmiernie wdzięczni. I kroczymy wciąż z nim razem ku Światowemu Spotkaniu Rodzin, ku pielgrzymce na Bliski Wschód, ku Synodowi o nowej ewangelizacji i ku Rokowi Wiary”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg