Przed maturą do Matki Bożej

Rozpoczyna się tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Po diecezji pelplińskiej dziś dotarli młodzi z Drohiczyna i okolic. Tak będzie już niemal codziennie aż do Wielkanocy. W ubiegłym roku co trzeci uczeń szkoły ponadgimnazjalnej pielgrzymował do Częstochowy. Przybyło w sumie ponad 167 tys. młodych pątników.

Pielgrzymki maturzystów, wpisane już w tradycję polskiej szkoły, są okazją przede wszystkim do modlitwy o dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej i do zawierzenia się Maryi. „Przyjechaliśmy, ponieważ chcieliśmy zawierzyć Matce Bożej sprawę naszej matury i naszego wyboru życiowego, gdyż jest to pewien przełom. To jest raczej pielgrzymowanie, a nie wyrwanie się, bo parę osób nie przyjechało. To jest duchowa potrzeba, by przyjechać pomodlić się” – mówili maturzyści.

Wśród maturzystów wielu jest tych, którzy już wcześniej nawiedzili Jasną Górę, ale nie brakuje także tych, którzy dopiero u progu dorosłości poznają narodowe Sanktuarium. Na program pielgrzymek, obok Mszy pod przewodnictwem biskupów, składają się również rozważania i konferencje dotyczące tematu roku pracy duszpasterskiej w Kościele i powołania, a także koncerty i świadectwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama