960 godzin modlitwy w intencji życia

Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej trwać będzie przy legnickiej katedrze krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia”.

„Przez 960 godzin, w dzień i w nocy, trwać będzie publiczna modlitwa w intencji życia dzieci nienarodzonych w centrum Legnicy, tuż obok katedry i Rynku” - mówi ks. Wilk, asystent kościelny KSM diecezji legnickiej. Cała akcja koordynowana jest przez KSM przy współpracy organizacji i stowarzyszeń z terenu diecezji.

Legnica jest pierwszym miastem w Polsce, które włącza się w ogólnoświatową krucjatę modlitewną „40 days for live”. Marsze dla Życia odbywają się w całej Polsce, ale „40 Dni dla Życia” to ciągle jeszcze mało znana wśród Polaków inicjatywa.

Akcja "40 Dni dla Życia" skończy się 1 kwietnia o godz. 14. Wtedy też przy legnickiej katedrze odbędzie się poświęcenie palm, a potem Marsz przejdzie do parafii na os. Kopernika. Celem Marszu jest promocja duchowej adopcji dziecka poczętego i pomoc samotnym matkom.

- Czwartemu Legnickiemu Marszowi dla Życia towarzyszy akcja charytatywna "Kredka dla dziecka" - mówi ks. Janusz Wilk. - Zbieramy przybory szkolne na rzecz dzieci z jedenastu domów dziecka w diecezji legnickiej.

Więcej informacji na www.marszdlazycia.legnica.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama