W Afryce dla rodziny

Znaczenie działań prowadzonych przez Afrykańską Federację Życia Rodzinnego podkreślił w Beninie przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum”. Pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah wziął udział pod koniec zeszłego miesiąca w konferencji tej Federacji.

Przypomniał, że Stolica Apostolska wysoko ceni duchowe wartości Afrykańczyków i ich otwartość na głoszenie Ewangelii.

Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego powstała przed 11 laty, w 2001 r. Zrzesza ponad 20 organizacji i instytucji z całego Czarnego Lądu. Stawia sobie za cel umocnienie rodziny na tym kontynencie. Ściśle współpracuje z noszącym imię Jana Pawła II Papieskim Instytutem Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Kotonu, największym mieście Beninu. Wspólnie z nim podejmuje działania na rzecz zmiany zachowań seksualnych, promując wierność małżeńską i wstrzemięźliwość. Opiera się w tym na nauczaniu bł. Jana Pawła II, określanym jako jego „teologia ciała”.

Ponadto Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego angażuje się w zapobieganie epidemii AIDS, ucząc młodzież takich wartości, jak wierność i wstrzemięźliwość seksualna. Organizacja pomaga też małżeństwom w stosowaniu naturalnych metod regulacji urodzeń. Stale organizuje ona seminaria i konferencje dla młodzieży i dorosłych, w tym także dla lekarzy, popierając badania medyczne w tej dziedzinie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama