Znaczenie działań prowadzonych przez Afrykańską Federację Życia Rodzinnego podkreślił w Beninie przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum”. Pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah wziął udział pod koniec zeszłego miesiąca w konferencji tej Federacji.
Przypomniał, że Stolica Apostolska wysoko ceni duchowe wartości Afrykańczyków i ich otwartość na głoszenie Ewangelii.
Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego powstała przed 11 laty, w 2001 r. Zrzesza ponad 20 organizacji i instytucji z całego Czarnego Lądu. Stawia sobie za cel umocnienie rodziny na tym kontynencie. Ściśle współpracuje z noszącym imię Jana Pawła II Papieskim Instytutem Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Kotonu, największym mieście Beninu. Wspólnie z nim podejmuje działania na rzecz zmiany zachowań seksualnych, promując wierność małżeńską i wstrzemięźliwość. Opiera się w tym na nauczaniu bł. Jana Pawła II, określanym jako jego „teologia ciała”.
Ponadto Afrykańska Federacja Życia Rodzinnego angażuje się w zapobieganie epidemii AIDS, ucząc młodzież takich wartości, jak wierność i wstrzemięźliwość seksualna. Organizacja pomaga też małżeństwom w stosowaniu naturalnych metod regulacji urodzeń. Stale organizuje ona seminaria i konferencje dla młodzieży i dorosłych, w tym także dla lekarzy, popierając badania medyczne w tej dziedzinie.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.