W Rzymie rozpoczęło się posiedzenie Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II. Zainaugurowała ją poranna Eucharystia sprawowana przy grobie błogosławionego patrona tej papieskiej instytucji.
Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, który sprawuje władzę zwierzchnią nad Fundacją. Metropolita krakowski nawiązał w homilii do dzisiejszej ewangelii o rozesłaniu uczniów przez Jezusa. Zwrócił przy tym uwagę, że słowa Zbawiciela o żniwie i robotnikach są aktualne i dziś, gdy Kościół staje przed wymogiem nowej ewangelizacji. W tym dziele potrzeba przezwyciężania barier obojętności, uprzedzeń czy wręcz otwartej wrogości, a narzędziem powinno być miłosierdzie, solidarność i entuzjazm wiary.
„Fundacja Jana Pawła II uczestniczy w dziele nowej ewangelizacji – mówił kard. Dziwisz. – Zachowując dziedzictwo swojego błogosławionego Patrona, upowszechniając jego myśl i charyzmat, wspomagając chrześcijańską formację młodych ludzi, wnosi wkład w głoszenie Dobrej Nowiny w dzisiejszym świecie. Fundacja pomaga czerpać inspirację z myśli i świętości życia Jana Pawła II, który nie przestał towarzyszyć Kościołowi i człowiekowi na jego drodze do wieczności. Jakże wzruszający jest pochód ludzi, zmierzających codziennie do jego grobu. Dziś, przy grobie błogosławionego Papieża, pragniemy podziękować Bogu za dar, jaki otrzymaliśmy w jego osobie i służbie. Pragniemy odnowić naszą osobistą decyzję wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii. A o wsparcie z nieba tego naszego pragnienia prosimy błogosławionego Jana Pawła II” – dodał metropolita krakowski.
Fundacja Jana Pawła II ma charakter międzynarodowy. Wspiera i realizuje inicjatywy edukacyjne, naukowe, kulturalne, religijne i charytatywne związane z pontyfikatem swego patrona. M.in. prowadzi Ośrodek Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II oraz sponsoruje program stypendialny dla studentów z Europy Wschodniej.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych