Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania - przyznają zgodnie trzej proboszczowie i wykładowca z kalwaryjskiego seminarium duchownego, którzy utworzyli oryginalny zespół muzyczny.
Duchowni z żalem muszą zrezygnować z zaproszeń, jakie nieustannie przychodzą do nich ze wspólnot parafialnych z całej Polski. Kapłani-muzycy pracują na terenie diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji krakowskiej.
Harmonogram występów maja już szczelnie wypełniony do 2013 roku. Lider zespołu ks. Marek Bandura, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie koło Bielska-Białej, który gra na gitarze prowadzącej, podkreśla, że nie spodziewał się takiego zainteresowania.
Perkusista ks. Wawrzyniec Gut, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim koło Proszowic nie chce nazywać popularności zespołu spektakularnym sukcesem.
Grający na gitarze basowej o. dr Roland Pancerz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej zauważa, że granie to dla niego rodzaj duszpasterstwa.
Zespół gra m.in. kolędy i pastorałki autorstwa Ernesta Brylla, Katarzyny Gärtner i Andrzeja Zielińskiego. Muzykujący kapłani przygotowali także muzyczny program ewangelizacyjny, poświęcony bł. Janowi Pawłowi II.
Razem z kapłanami gra też Grzegorz Górkiewicz, znany muzyk sesyjny, dawny klawiszowiec ze „Skaldów”.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.