Nadzieja dla bezdzietnych

Pierwsza w Częstochowie poradnia NaProTechnologii zostanie otwarta 17 stycznia. Inicjatorem jej powstania jest Caritas archidiecezji częstochowskiej.

Otwarcie zaplanowano na godz. 19.00 w auli Parafii Św. Wojciecha przy ul. Brzeźnickiej 59 w Częstochowie. Jak podkreśla ks. prał. Stanisław Iłczyk, dyrektor Caritas archidiecezji częstochowskiej, poradnia będzie służyć „osobom borykającym się z problemem niepłodności, jak również osobom przychylnym naturalnym metodom prokreacji”.

Naprotechnologia jest nową metodą diagnostyki i leczenia niepłodności w pełni współpracującą z naturalnym cyklem miesięcznym kobiety. Umożliwia ona zdiagnozowanie i wyleczenie schorzeń, które są przyczyną zaburzeń płodności i braku poczęcia. Powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers, lekarz ginekolog, mieszkający i pracujący na co dzień w Omaha w Stanach Zjednoczonych.

W odpowiedzi na opublikowaną przez papieża Pawła VI encyklikę „Humanae vitae” stworzył model rozpoznawania płodności. Naprotechnologia opiera się na tzw. modelu Creightona. Metody stosowane w naprotechnologii odnoszą się nie tylko do kobiety, ale są ukierunkowane na małżeństwo.

«« | « | 1 | » | »»
 • BZIK
  04.01.2012 12:31
  porada jest poradą a badania badaniami, a te kosztują czy tu czy tam.
 • MOSCARDI
  04.01.2012 15:47
  +Więc pozostawmy rodziny bezdzietne same sobie. Niech cierpią: bo w którą stronę nie pójdą, ktoś będzie chciał na nich zarobić, tak?
  Lepiej polecić właściwe rozwiązanie, leczenie, czyli Napro, niż omijanie problemu, które dodatkowo niszczy zdrowie kobiety, obciąża zdrowie dziecka i podkopuje relacje między małżonkami - czyli in-vitro.
  Ja ludzi nie będę robił w balona: rozwiązanie na razie jest jedno - NaProTechnologia.
 • Ludź
  04.01.2012 16:04
  Rozwiązanie? Proszę mi zatem powiedzieć, jakie rozwiązania proponuje naprotechnologia przy męskiej niepłodności? Tu na nic się zda nawet najdokładniejsza obserwacja cyklu. Naprotechnologia, o ile dobrze rozumiem, jest bardziej diagnostyką niż leczeniem
 • Ratio
  04.01.2012 18:56
  Kościół uczepił się naprotechnologii, bo ona nie ingeruje w biologię człowieka, w/g niego - boską. I Kościół jedynie w swoim imieniu orzeka, co Bóg chciałby, i podpiera się Bogiem.
  Wolne żarty, podobnie było kiedyś - sekcje zwłok czy szczepienia. A dziś co? Już Kościół nie krzyczy, że sekcje i szczepienia są wbrew prawu boskiemu. Dobrze, że nie gardłuje w sprawach przeszczepów.
  Zgadzam się z Crew i Ludź'em, że naprotechnologia jest diagnostyką, bardzo szczegółową, jej skutek jest zaledwie kilkuprocentowy, i to w przypadku kobiet. A co z mężczyznami?
  Powstanie poradni naprotechnologii jest odpowiedzią na uchwalenie przez radnych Częstochowy, że budżetu miasta będą przeznaczane środki na in vitro, ot i cała tajemnica. Sktki w przypadku zapłodnienia pozaustrojowego są w granicach 40%, więc jak na tę najnowszą technologię to na prawdę imponujący wynik, a przecież nadal trwają prace na udoskonaleniem tej metody. Oczywiście in vitro nie leczy, kobieta jest zawsze bezpłodna.
  Sprawa kosztów jest oczywista, w naprotechnologii są koszty, a efekty marne, w in vitro też są koszty, ale efekty duże. Nic nie jest za darmo. Dopóki zapłodnienie pozaustrojowe nie stanie się powszechne, nie będzie ono tanie, i państwa troską jest pomaganie materialne aby kobieta mogła tą metodą urodzić upragnione dziecko.
  Kiedyś usuwanie wyrostka robaczkowego czy zmniejszanie prostaty było poważną operacją, dziś jest szybkim zabiegiem. To samo będzie z in vitro, i żadne krzyki o "mordowaniu człowieka" nie wstrzymają najnowszych technik w biologii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.