Copacabana i „Alleluja!”

Dzieło ewangelizacji na plażach rozpoczęła katolicka młodzież Brazylii. Przeżywany tam obecnie okres urlopowy to doskonała okazja by apostołować wobec wypoczywających na plażach i w kurortach nad Oceanem.

Młodzież pełna entuzjazmu poświęca swój wakacyjny czas na przepowiadanie Jezusa w miejscach, gdzie najwięcej Brazylijczyków wypoczywa podczas trwającego lata: na tutejszych plażach. Przed południem młodzi ewangelizatorzy odwiedzają domy w nadmorskich kurortach, a po południu spędzają czas na apostołowaniu na plażach. Bp Jacinto Flach, ordynariusz diecezji Criciúma, położonej na terenie stanu Santa Catarina, towarzyszy młodym w realizacji planu „Jezus na wybrzeżu”. Podkreśla on znaczenie młodzieży dla Boga i zaznacza, że Kościół spogląda na nią z wielką radością, doceniając jej spontaniczną kreatywność, radość i otwarte serce. Brazylijski hierarcha wspominając ewangelicznego młodzieńca powołanego przez Jezus, aby poszedł za nim, a ten odrzuca zaproszenie z powodu lęku, podkreśla, że dzisiaj młodzi bez lęku oddają się sprawie Bożej.

Realizacja zainicjowanego przed kilku laty projektu „Jezus na wybrzeżu” wymaga od młodych misjonarzy dobrego przygotowania nie tylko duchowego, ale także fizycznego. Każdego dnia przemierzają wiele kilometrów po piaszczystym wybrzeżu, przy upalnym, tropikalnym słońcu, śpiewając pełnym głosem melodyjne piosenki religijne, uzewnętrzniając swoją radość, po to, aby dotrzeć do serc wczasowiczów ze Słowem Bożym. Młodzi apostołowie potrzebują wiele energii, aby jeszcze rozmawiać, dyskutować, wyjaśniać i animować w wierze spotkanych ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg