Być gigantem wiary

Być misjonarzem to być gigantem wiary - podkreślił bp Jerzy Mazur. Przewodniczący Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski spotkał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie na przedświątecznym spotkaniu wigilijnym z osobami przygotowującymi się do wyjazdu na misje.

Nawiązując w trakcie Mszy św. do przyszłorocznego zgromadzenia Synodu Biskupów, poświęconego nowej ewangelizacji, bp Mazur powiedział, że aby zmienić świat, najpierw trzeba dać się samemu przemienić, nawrócić i umocnić w wierze.

Przywołując przykład Maryi zachęcał on misjonarzy do postawy wdzięczności. Podkreślił, że "wszystko w życiu jest łaską i za tę łaskę bądźcie Bogu zawsze wdzięczni wsłuchując się jednocześnie w głos Duch Świętego, aby rozpoznać Jego wolę i ją wypełniać".

Przewodniczący Komisji Misyjnej KEP zwrócił także uwagę, że tylko ludzie ogromnej wiary i pokory budują wielkie rzeczy. - Przez swoje całkowite zaufanie Bogu, podobnie jak Maryja dają się oni prowadzić Duchowi Świętemu. Wtedy On może w nich i przez nich działać - tłumaczył hierarcha.

- Żeby dzisiaj być misjonarzem i misjonarką, trzeba być człowiekiem mocnej wiary. Jeżeli ona będzie w was słaba, to nie zachwycicie nikogo, jeżeli będziecie wątłej wiary, to będziecie głosić siebie, a nie Jezusa. A dziś potrzeba nam gigantów wiary - zaznaczył bp Mazur.

Zachęcał on jednocześnie przyszłych misjonarzy do dobrego wykorzystania najbliższych miesięcy nauki w Centrum Formacji Misyjnej. Zaznaczył, że wszystko, czego się uczą powinno pogłębiać i kształtować wiarę, a zdobyte umiejętności pomogą w głoszeniu Dobrej Nowiny.

W tym roku do wyjazdu na misje przygotowują się 24 osoby. Zakończą oni naukę 30 maja 2012 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama