Shakin’ Dudi się nie wstydzi

Zamieszkały w okolicach Bielska-Białej Ireneusz Dudek, sławny bluesman i lider znanego zespołu Shakin’ Dudi, włączył się w breloczkową akcję „Nie wstydzę się Jezusa”.

To kolejny artysta, który zachęca do odważnego przyznawania się do wiary chrześcijańskiej. 60-letni wirtuoz harmonijki ustnej na filmie umieszczonym w internecie podkreśla, że choć wszyscy znają go jako „crazy rockandrollowca”, jest przede wszystkim katolikiem, chrześcijaninem, wierzącym „i – jak to się mówi idiotycznie – praktykującym”.

„Chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża. Noście razem z sobą, jeśli macie możliwość dostania takiego breloczka i bądźcie otwarci na Ducha Świętego, aby siebie udoskonalać i przez to udoskonalać innych. To jest nasz obowiązek i dzięki temu naprawdę będziecie szczęśliwi. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego i bądźmy razem” – mówi urodzony w Katowicach inicjator festiwalu „Rawy Blues”.

Główną inspiracją do przedsięwzięcia Krucjaty Młodych „Nie wstydzę się Jezusa” były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Spontanicznie zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię. Aby się w nią włączyć, trzeba zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony breloczka, która ma też zobowiązywać do wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia, widnieje krzyż i napis: „Nie wstydzę się Jezusa”, z drugiej natomiast cytat z Ewangelii wg św. Mateusza.

Do akcji włączyło się już kilkaset tysięcy osób, w tym wiele znanych osobistości życia publicznego: piłkarze Marek Citko, Kuba Błaszczykowski, polityk Marek Jurek, dziennikarze – Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Marcin Jakimowicz; Dariusz i Jadwiga Basińscy z grupy Mumio; muzycy – Robert "Litza" Friedrich, Magda Anioł i Michał Szewczyk.

PiotrSkargaTV Irek Dudek nie wstydzi się Jezusa

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama