Pokój ludziom dobrej woli

Kościół jest naszym domem, w którym czujemy się u siebie, jako wspólnota. To jest ogromnie ważne w świecie podziałów, świecie atomizacji. Jesteśmy razem wokół wartości, wokół święta, które ma twarz Jezusa Chrystusa” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 20 grudnia br. w Bazylice Ojców Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach, w czasie spotkania świąteczno-noworocznego służb mundurowych województwa śląskiego.

Podziękował wypełniającym świątynię przedstawicielom służb mundurowych za ich pracę, która jest służbą społeczną. Dodał, że dzięki nim jako społeczeństwo czujemy się bezpieczni, żyjemy w kraju uporządkowanym, mamy poczucie ładu społecznego. Podkreślił, że wszyscy powinniśmy się starać o wzrost i pomnażanie dobra społecznego w naszym kraju i w regionie.

„Służby mundurowe to specjaliści od czytania znaków, które porządkują naszą rzeczywistość” – powiedział metropolita katowicki. Nawiązując do przeczytanego w czasie spotkania fragmentu Księgi Izajasza zwrócił uwagę, że szczególnym znakiem dla świata, który trzeba odczytać, jest Jezus Chrystus. „Ten znak ma twarz i imię” – mówił abp Skworc.

Życzył wszystkim zgromadzonym odczytania tego znaku, zarówno w czasie nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego, jak i w Nowym Roku. Odwołując się do symboliki opłatka wskazał, że to jest chleb, który ma moc przełamywania lodów między ludźmi, uzdalniania ich do przebaczenia, zmieniania międzyludzkich relacji. „Nade wszystko pragnę życzyć tego, co zwiastowali aniołowie w Betlejem – pokój ludziom dobrej woli” – zaakcentował metropolita katowicki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama