Benedykt XVI: Ziemska logika sprzeczna z logiką Boga

Benedykt XVI powiedział w środę podczas audiencji generalnej w Watykanie, że sprzeczna z logiką Boga jest "ziemska logika", zgodnie z którą to bogaci i wykształceni posiadają najważniejsze rzeczy i przekazują je biednym.

Papież podkreślił, że "czystość serca pozwala rozpoznać oblicze Boga w Jezusie Chrystusie". "Trzeba mieć proste serce, jak dziecko, bez zarozumiałości tego, kto zamyka się sam w sobie myśląc, że nie potrzebuje nikogo, nawet Boga" - mówił Benedykt XVI. Dodał, że chrześcijaństwo "nie jest doktryną do nauczenia ani propozycją etyczną", ale "zwracaniem się do Boga z synowską ufnością, z sercem dziecka, by uznać, że nie jesteśmy samowystarczalni i nie możemy zbudować naszego życia bez niego".

Przeczytaj tekst papieskiego rozważania

Przemawiając do Polaków papież powiedział: "Liturgia Adwentu zachęca nas do czujności i modlitwy. Jak mamy się modlić uczy nas Chrystus. Wie, że bez pomocy Bożego ducha nie umiemy się modlić tak, jak trzeba". "Razem z Chrystusem módlmy się do Ojca zawsze z żywą wiarą i synowską śmiałością" - dodał po polsku.

W środę po południu podczas wyjątkowej operacji informatycznej na odległość Benedykt XVI zapali w Watykanie przy pomocy tabletu światła na największej choince na świecie, ułożonej z lampek na wzgórzu w Gubbio w Umbrii, w środkowych Włoszech.

Ta instalacja świetlna ułożona na zboczu wzgórza składa się z 260 świetlnych punktów, tworzących kształt choinki oraz 270 wielkich lampek. Całość ma 650 metrów wysokości i 350 metrów szerokości. Wszystkie lampki łączy 8,5 kilometra kabli. Choinka trafiła do Księgi rekordów Guinnessa.

O zmierzchu w swoim apartamencie papież naciśnie odpowiedni symbol na ekranie tabletu, gdzie zainstalowano specjalny program do zapalenia świateł w Gubbio.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama