Patriarcha wciąż aktywny

Pogorszył się stan zdrowia patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla. Z tego powodu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi odłożył wizytę w Kirgistanie.

Nie przeszkadza mu to jednak, by pozostając w Moskwie wypełniać codzienne obowiązki i udzielać się w życiu publicznym. Stosując się do sugestii lekarzy, patriarcha Cyryl nie pojechał do Kirgistanu. Miał tam się udać z wizytą pasterską w końcu ubiegłego tygodnia. Niezależnie od tego sprawuje swoje obowiązki w Moskwie.

Wczoraj odprawił liturgię święta Wprowadzenia Najświętszej Maryi Panny do Świątyni w monasterze Dońskim. Wcześniej wziął udział w głosowaniu w swojej moskiewskiej rezydencji. Wstępne wyniki wyborów skomentował jako decydujące o najbliższym losie państwa. Wezwał społeczeństwo do zachowania jedności życia narodowego bez względu na emocje i podziały polityczne. Dzisiaj odprawił modlitwę za zmarłych – panichidę przy grobie swojego poprzednika, patriarchy Aleksego II, w soborze katedralnym Objawienia Pańskiego w trzecią rocznicę jego śmierci. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił znaczenie działalności i dokonań swoich poprzedników dla rozwiązywania obecnych problemów i wypełniania zadań stojących dzisiaj przed Kościołem.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama