Watykańskie „Wskazania dla spowiedników” po polsku

Staraniem Katolickiej Agencji Informacyjnej i Wydawnictwa Archidiecezji Warszawskiej w języku polskim ukazały się „Wskazania dla spowiedników i kierowników duchowych”. Dokument Kongregacji ds. Duchowieństwa nosi tytuł „Kapłan Sługa Bożego Miłosierdzia” i został podpisany 9 marca br.

Jak powiedział o. Stanisław Tasiemski OP, „Wskazania” zbierają nauczanie Kościoła dotyczące sakramentu pojednania oraz kierownictwa duchowego: „Jest to ważne choćby dlatego, iż Benedykt XVI mówił do polskich kapłanów, że mają być mistrzami duchowości. Bez wątpienia w naszym społeczeństwie rola spowiednika, kierownika duchowego jest niezmiernie istotna. Od tego właśnie zależy, trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie, przyszłość chrześcijaństwa, nie tylko oczywiście w Polsce, ale w całym Kościele powszechnym” – podkreślił o. Tasiemski.

Opublikowanie przez Kongregację ds. Duchowieństwa „Wskazań dla spowiedników i kierowników duchowych” jest jednym z owoców Roku Kapłańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.